SİTE VE ÖDEME GÜVENLİĞİ


Sitemiz 256 bit Rapid SSL sertifikası ile korunmaktadır. Üye kaydı sırasında verdiğiniz kişisel bilgileriniz ve ödeme için verdiğiniz kredi kartı bilgilerinizin korunması amacıyla sağlanan güvenlik, finansal bilgilerinizin sitemiz çalışanları dahil, üçüncü şahıslarla paylaşımına hiçbir şekilde izin vermez. Sitemizde müşterilerimizin kredi kartlarından yapılan tahsilatlar PAYTR sanal pos sistemi üzerinden gerçekleşmektedir.

2009 yılından bu yana ödeme hizmetleri sektöründe hizmet sunan tamamı yerli sermaye bir kuruluş olan PayTR, gelişmiş çözümleri, müşteri odaklı yaklaşımı, güçlü alt yapısı ve deneyimli personeli ile sektörde güvenilir bir çözüm ortağı olmayı başarmıştır. Kısa sürede büyüme hedeflerini gerçekleştiren PayTR, internet sektöründe Türkiye çapında hep güvenle anılan bir firma olmayı hedeflemektedir.

PayTR, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network'ün yürüttüğü "Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi" yarışması 2014 kazananları listesine girmiştir. Liste sırası 10 Ağustos 2015 tarihinde duyurulmuş ve kuruluşumuz 5. sırada yer almıştır.

PayTR, kendi bünyesinde geliştirerek optimize ettiği yazılım ve kontrol mekanizmaları ile web mağazalarının fraud (sahtecilik) kaynaklı kayıplarını en düşük seviyeye indirgeyerek, sektörde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiştir.

Paytr Ödeme Hizmetleri A.Ş., 26 Nisan 2016 itibari ile 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olmuştur.

Ödeme Güvenliği

PayTR Sanal POS ve ödeme çözümleri, sadece bir ödeme/tahsilat aracı değildir. Aynı zamanda güvenlik konusunda gelişmiş PCI DSS uyumlu teknik altyapısı ve alanında tecrübeli personeli ile PayTR hem mağazaların ödeme güvenliğini hem de mağaza müşterilerinin kart güvenliğini sağlamaktadır. Böylece PayTR kullanan mağaza (web sitesi) sahipleri güvenlik konusunda altyapı oluşturmak ya da ek personel için harcama yapmak zorunda kalmazlar.

Sahtecilik Önleme

Online ödemelerde sahtecilik (fraud) profesyonelce ele alınması gereken bir konudur. Sektörün alanında en köklü kuruluşu olarak sahtecilik alanında standartların çok üzerinde özel uygulamalarımız ile hak sahiplerini güvende tutuyoruz. PayTR altyapısı sahteciliğe karşı sektör bazında çok sayıda filtreler ile geliştirilmiştir. Ayrıca sahtecilik izleme personeli tarafından yapılan ödemeler kontrol edilmekte ve şüpheli durumlarda işleme onay verilmemektedir.

Kart Güvenliği

PayTR, SSL sertifikalı ödeme sayfası ve PCI-DSS uyumluluğu ile müşterilerinizin güvenli bir ortamda ödeme yapmaları için gerekli her türlü önlemi almıştır. Böylece PayTR, müşterilerinizin ödeme yaparken oluşabilecek endişelerini azaltmakta ve ödeme dönüşüm oranınızı artırmaktadır.

 


NAKLİYE VE TESLİMAT

Tüm siparişlerinizde SENDEO KARGO ile ücretsiz aynı gün kargo !
 

Ekoyasam.com taşıyıcı olarak SENDEO KARGO'nun tercih edildiği yurtiçi teslimatlarında müşterisinden nakliye ücreti talep etmez. 

DİĞER KARGO FİRMALARI tercihli gönderiler için nakliye bedeli sipariş tutarına ilave edilir ve tarafımızdan tahsil edilir. Siparişinizi teslim alırken ayrıca bir ücret ödemezsiniz.

Diğer kargo firmaları ile "alıcı ödemeli" olarak ürün satın almak isterseniz 0541 6590944 numaralı hatlarımızdan irtibat kurarak bilgi vermeniz gerekmektedir.


KKTC gönderilerinde kargo ücreti alıcıya aittir ve teslimatta ödenir.

Diğer yurtdışı gönderilerinde ise alıcı ödemeli gönderi yapılamayacağından kargo ücreti sipariş tutarına ilave edilerek ekoyasam.com'a sipariş anında mal bedeli ile birlikte ödenir. Yurtdışından sipariş vermek isteyen müşterilerimiz telefon veya e-mail ile irtibat kurarak kargo bedelini öğrenmeli ve sipariş tutarı ile birlikte ödeme yapmalıdırlar.
 

Sipariş edilen ürünün hacim veya ağırlığıyla ilgili olarak ürün fiyat tutarı ile kargo bedeli arasında önemli bir orantısızlık olması durumunda ekoyasam.com ödemeyi taahhüt ettiği kargo bedelinin üzerindeki bedelin ödenmesini müşterisinden talep edebilir. Böyle bir durumda sipariş kargolanmadan önce müşteri ile irtibat kurularak bilgi verilecek ve müşteri onayı alınacaktır.
 

TESLİMAT

Siparişleriniz adresinize ve şahsınıza kimlik kontrolü ile teslim edilecektir. Teslimat süresi genellikle kargo firmasının belirlemiş olduğu gönderi noktasına 650 km mesafedeki 1. bölge için 1 gün, 650 km üzeri mesafedeki 2. bölge için 2 gündür. Teslimat adresinin her gün teslimat yapılmayan şehir merkezleri dışındaki bölgelerde bulunması halinde haftanın belirli günlerinde teslimat yapılacağından teslimat süresi 7 güne kadar uzayabilir.
 

Teslimat yapmak için gelen dağıtım şirketi belirttiğiniz teslim adresine geldiğinde sizi bulamaz ise müşteri adına düzenlenmiş "Müşteri Ziyaret Notu" bırakır. Alıcı 3 gün içerisinde kargo şirketine telefon eder ve randevulaşılan günde kargo şirketi teslimatı yapar. Dağıtıcı firmanın adrese teslim yapamadığı bölgelerde telefon ile alıcıya ulaşılarak bilgi verilecek ve en yakın şubeden siparişin teslim alınmasını istenecektir. 
 

Ambalajı veya kendisi hasarlı ürünleri teslim almayınız.  Dağıtıcı firma size herhangi bir şekilde zarar görmüş bir paket ulaştırır ise firmamızı haberdar ederek ürünü geri gönderiniz. Teslim alınan ürünler hasarsız kabul edilir.


Siparişinizin yerine ulaşmaması halinde bilgi@ekoyasam.com adresine e-posta göndermeniz veya 0541 659 09 44  numaralı telefonlarımızı aramanız halinde konuyla hemen ilgilenilecek ve size bilgi verilecektir.

Siparişin nakliyesi standart çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirilir.

Resmi tatil günlerinde verilen siparişler ise, tatil bitimini izleyen ilk iş günü içinde işleme alınır.

Ürünlere ait stoklar mağazamızda belirtilmektedir. Satışlarımız stoklarla sınırlıdır.

Sepete atılan ürünler sepete atma ile satın alma arasında geçen süre içinde satılmış olabilir, bu durumda satın alma işlemi gerçekleştirilemez. Sepete atma ile ürün adınıza ayrılmaz, satın alma anındaki stok bilgileri geçerlidir.

Teslimat yapılamayan özel bölgelere verilen siparişler kabul edilemeyecek, bu durumda sipariş veren müşteriye bilgi verilecek ve ödeme yapılmış ise derhal iadesi yapılacaktır.

Sipariş verirken doldurulan teslim adresindeki yetkili kişilerden birisine sipariş teslim edilir. Dağıtım şirketi şüpheli durumlarda ürünü teslim edeceği kişinin kimlik kartını görmek isteyebilir. Bu tamamen alışverişinizin güvenliği içindir.

Teslim adresinin yanlış verilmesi, onaylanan siparişin teslim alınmaması, teslim alınan ürünün kusurlu olmadığı halde iadesinin istenmesi gibi durumlarda müşteri sorumludur. Doğacak zarar ve kargo masrafları müşteriye aittir.